Наприкінці березня у прес-центрі Черкаської ОДА відбулось засідання обласної Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Серед іншого присутні розглянули питання, які ініціювала БО «Від серця до серця», зокрема: необхідності втілення соціального замовлення у Черкаській області через неурядові організації, створення робочої групи з питань охорони здоров’я в пенітенціарній системі та включення до складу ради Іллю Жакіна, технічного консультанта проекту, направленого на підтримку та інституційний розвиток ТБ спільноти,  який впроваджується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Під час координаційної ради, експертка Алла Калініна, розповіла про важливість співпраці та об’єднання зусиль державних і неурядових організацій задля покращення надання соціальних послуг та зменшення поширення туберкульозу та ВІЛ.

Фахівець також наголосила на тому, що важливо включати до координаційних рад представників спільнот уразливих груп, аби ті доносили до державних структур необхідність у впровадженні соціального замовлення по всій області та могли надати актуальну інформацію про потреби людей, що належать до зазначених спільнот.

«Питання про виділення коштів із державного бюджету на послуги, які виконуватимуть громадські організації, – це актуальне питання сьогодення. Соціальні послуги – це комплекс заходів, які можуть надавати і державні установи, і недержавні організації. Суть у тому, що не завжди державна установа може це робити, у них не завжди вистачає кваліфікованих кадрів, які в змозі якісно надавати послуги.

Інший випадок – неурядові організації. У організацій, які могли б впровадити соціальне замовлення зазвичай є вихід на цільову аудиторію, що дуже важливо. Окрім того, клієнт більше довіряє організаціям, які працювали з ним, аніж державним структурам. Тому державі вигідніше фінансувати послугу, яку надає недержавна організації. Ніж, або взагалі не надавати соціальні послуги, або надавати їх неякісно», – пояснила Алла Калініна.

Черкащина має кілька успішних прикладів реалізації соціального замовлення через неурядові організації. Зокрема, минулого року у межах пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг в Черкаській області» реалізувалось соціальне замовлення у Каневі та Канівському районі.

У квітні ж за ініціативи БО «Від серця до серця» у межах проекту «Поширення успішного досвіду проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області» буде проведено тренінг для представників державних структур щодо особливостей надання та впровадження соціального замовлення через неурядові організації. Під час заходу учасник отримають всю корисну інформацію для впровадження такого механізму по всій Черкаській області.

Менеджер БО «Від серця до серця» Олексій Сорокін поінформував присутніх, що в області буде впроваджуватися проект «Заради життя», який реалізується організацією PATH за фінансуванням Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зазначений проект має на меті метою зменшити темпи поширення ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту C шляхом виявлення, догляду та лікування людей, що живуть з ВІЛ, туберкульозом та гепатитом С, які перебувають у слідчих ізоляторах, місцях позбавлення волі та в органах пробації в Україні.

Для успішної реалізації проекту, Олексій Сорокін запропонував створити робочу групу з питань охорони здоров’я в пенітенціарній системі, яка займатиметься координацією діяльності структурних підрозділів облдержадміністрації та допомагатиме реалізовувати завдання установ виконання покарань, служби пробації, громадських організацій, що працюють в області з метою формування та ефективної реалізації єдиної політики, консолідованого використання коштів та удосконалення системи моніторингу та оцінки у сфері профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу, ВГС серед осіб, які знаходяться у слідчих ізоляторах, місцях позбавлення волі та в службі пробації,

За результатами звернення Олексія Сорокіна, голова координаційної ради запропонував підготувати проекти положення та складу робочої групи з питань охорони здоров’я в пенітенціарній системі та дослідити й затвердити зазначений проект на черговому засіданні ради.


Майже п’ять років за гратами: Працівники БО «Від серця до серця» знайшли можливість допомогти колишній ув’язненій повернутися на батьківщину

В Україні 84% людей, які відбули покарання в установах виконання покарань і після звільнення знову вчинили злочин. Часто так трапляється, коли опинившись на волі, людина не може знайти своє місце у суспільстві та реінтегруватися. Відсутність Читати далі…

В Черкаській області проходить конкурс на заміщення посад керівників медичних закладів

Керівник медичного закладу в умовах  сьогодення Основне завдання очільника медичного закладу — досягнення основної мети: зберегти здоров‘я населення. Нові повноваження керівника в процесі реформування системи охорони здоров’я. Процес реформування системи охорони здоров’я передбачає нові умови Читати далі…

На базі організації «Від серця до серця» з 2012 року діє Центр реінтеграції для безпритульних осіб.

З 2004 року організація опікується незахищеними верствами населення, що опинилися у складних життєвих обставинах. Це ВІЛ-позитивні люди, особи, які потерпіли від торгівлі людьми, люди, що звільнилися із місць позбавлення волі, жінки комерційного сексу, жінки, які Читати далі…