Наприкінці березня у прес-центрі Черкаської ОДА відбулось засідання обласної Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Серед іншого присутні розглянули питання, які ініціювала БО «Від серця до серця», зокрема: необхідності втілення соціального замовлення у Черкаській області через неурядові організації, створення робочої групи з питань охорони здоров’я в пенітенціарній системі та включення до складу ради Іллю Жакіна, технічного консультанта проекту, направленого на підтримку та інституційний розвиток ТБ спільноти,  який впроваджується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Під час координаційної ради, експертка Алла Калініна, розповіла про важливість співпраці та об’єднання зусиль державних і неурядових організацій задля покращення надання соціальних послуг та зменшення поширення туберкульозу та ВІЛ.

Фахівець також наголосила на тому, що важливо включати до координаційних рад представників спільнот уразливих груп, аби ті доносили до державних структур необхідність у впровадженні соціального замовлення по всій області та могли надати актуальну інформацію про потреби людей, що належать до зазначених спільнот.

«Питання про виділення коштів із державного бюджету на послуги, які виконуватимуть громадські організації, – це актуальне питання сьогодення. Соціальні послуги – це комплекс заходів, які можуть надавати і державні установи, і недержавні організації. Суть у тому, що не завжди державна установа може це робити, у них не завжди вистачає кваліфікованих кадрів, які в змозі якісно надавати послуги.

Інший випадок – неурядові організації. У організацій, які могли б впровадити соціальне замовлення зазвичай є вихід на цільову аудиторію, що дуже важливо. Окрім того, клієнт більше довіряє організаціям, які працювали з ним, аніж державним структурам. Тому державі вигідніше фінансувати послугу, яку надає недержавна організації. Ніж, або взагалі не надавати соціальні послуги, або надавати їх неякісно», – пояснила Алла Калініна.

Черкащина має кілька успішних прикладів реалізації соціального замовлення через неурядові організації. Зокрема, минулого року у межах пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг в Черкаській області» реалізувалось соціальне замовлення у Каневі та Канівському районі.

У квітні ж за ініціативи БО «Від серця до серця» у межах проекту «Поширення успішного досвіду проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області» буде проведено тренінг для представників державних структур щодо особливостей надання та впровадження соціального замовлення через неурядові організації. Під час заходу учасник отримають всю корисну інформацію для впровадження такого механізму по всій Черкаській області.

Менеджер БО «Від серця до серця» Олексій Сорокін поінформував присутніх, що в області буде впроваджуватися проект «Заради життя», який реалізується організацією PATH за фінансуванням Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зазначений проект має на меті метою зменшити темпи поширення ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту C шляхом виявлення, догляду та лікування людей, що живуть з ВІЛ, туберкульозом та гепатитом С, які перебувають у слідчих ізоляторах, місцях позбавлення волі та в органах пробації в Україні.

Для успішної реалізації проекту, Олексій Сорокін запропонував створити робочу групу з питань охорони здоров’я в пенітенціарній системі, яка займатиметься координацією діяльності структурних підрозділів облдержадміністрації та допомагатиме реалізовувати завдання установ виконання покарань, служби пробації, громадських організацій, що працюють в області з метою формування та ефективної реалізації єдиної політики, консолідованого використання коштів та удосконалення системи моніторингу та оцінки у сфері профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу, ВГС серед осіб, які знаходяться у слідчих ізоляторах, місцях позбавлення волі та в службі пробації,

За результатами звернення Олексія Сорокіна, голова координаційної ради запропонував підготувати проекти положення та складу робочої групи з питань охорони здоров’я в пенітенціарній системі та дослідити й затвердити зазначений проект на черговому засіданні ради.


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…