Юля Гаврись – соціальний працівник благодійної організації «Від серця до серця». Уже два місяці вона працює у кабінеті «Довіра», що функціонує на базі комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка». Серед її обов’язків – комунікація з клієнтами, які мають ВІЛ, та контроль аби ті вчасно приймали антиретровірусну (АРВ) терапію.

За словами директора медичного закладу Владислава Свириденка, за час роботи соціального працівника уже помітно позитивні результати: зменшилась кількість клієнтів, які не приймали АРВ-терапію, адже з’явилась людина, яка слідкує за вчасним відвідуванням лікаря. У планах керівника – збільшити штат соціальних працівників, щоб надавати послуги не лише пацієнтам, які проживають у Черкасах, а й охопити найближчі села.

«Ми розширили кабінет «Довіра», який діє на базі лікувального закладу і фактично створили нове відділення – профілактики та боротьби зі СНІДОм. Це відділення має на меті забезпечити медичну допомогу всім пацієнтам із ВІЛ, які проживають у Черкасах.

Робота із ВІЛ-позитивними пацієнтами потребує не лише медичної допомоги, а й соціального супроводу. Щоб у Черкасах впровадити цілі 90-90-90, варто залучати людей, які мають спеціальну немедичну освіту та можуть працювати із людьми із ВІЛ. А залучення медиків до соціального супроводу – неефективне використання ресурсів.

Зараз, у співпраці з благодійною організацією «Від серця до серця», ми бачимо, насамперед, приклад ефективної партнерської роботи, а також позитивні результати для клієнтів», – зазначає Владислав Свириденко.

Введення соціального працівника у медичну установу стало можливим завдяки адвокаційній кампанії БО «Від серця до серця», яка здійснюється у межах проекту «Розбудова сталої системи надання послуг з ВІЛ в Черкаській області», що втілюється у рамках проекту HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…