У Черкасах вперше апробують механізм втілення соціального замовлення за бюджетні кошти через неурядові організації. Пілотний проект розпочне роботу у Черкасах уже у 2018 році.

Запуск такого механізму став можливий завдяки адвокаційній кампанії фахівців БО «Від серця до серця» при фінансовій підтримці Міжнародного благодійного фонду «Відродження» та технічній допомозі БО «Світло надії» у межах реалізації проекту «Забезпечення сталості соціальних послуг через отримання бюджетних коштів в м. Черкаси та Черкаській області».

Так, у межах проекту відбулись численні зустрічі із представниками лікувальних комунальних закладів, серед яких: Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Черкаський обласний наркологічний диспансер та обласний протитуберкульозний диспансер. Також відбулися неодноразові зустрічі із директорами та заступниками управління охорони здоров’я ЧОДА, заступником фінансового управління та першим заступником голови ЧОДА Віталієм Ковалем.

Під час спільних нарад було вивчено досвід інших областей у реалізації такого механізму закупівель послуг, вивчено потребу комунальних медичних закладів у необхідності впровадженні такої схеми отримання послуг.

Наслідком тривалої адвокаційної кампанії від БО «Від серця до серця» стало погодження щодо втілення пілотного проекту у Черкасах. Зокрема, на сьогодні тубдиспансер та СНІД-центр підготували запити на управління охорони здоров’я Черкаської ОДА з проханням щодо виділення коштів, наступним кроком буде закупівля соціальних послуг через неурядові організації.

Ще одним сильним досягненням проекту «Забезпечення сталості соціальних послуг через отримання бюджетних коштів в м. Черкаси та Черкаській області» стало те, що із квітня до штату Черкаського обласного наркологічного диспансеру введуть трьох соціальних працівників із числа працівників організації. Соціальні працівники надаватимуть послуги вразливим категоріям громадян та здійснюватимуть супровід осіб, які перебувають на замісній підтримувальній терапії.

Зауважимо, що механізм запровадження соціальних послуг за бюджетні кошти  діє у кількох областях України. БО «Від серця до серця» входить до п’ятірки найкращих неурядових організацій, якій завдяки продуктивній співпраці із обласною владою та керівниками медичних закладів вдалось досягнути втілення пілоту щодо закупівлі соціальних послуг через заклади охорони здоров’я.


Майже п’ять років за гратами: Працівники БО «Від серця до серця» знайшли можливість допомогти колишній ув’язненій повернутися на батьківщину

В Україні 84% людей, які відбули покарання в установах виконання покарань і після звільнення знову вчинили злочин. Часто так трапляється, коли опинившись на волі, людина не може знайти своє місце у суспільстві та реінтегруватися. Відсутність Читати далі…

В Черкаській області проходить конкурс на заміщення посад керівників медичних закладів

Керівник медичного закладу в умовах  сьогодення Основне завдання очільника медичного закладу — досягнення основної мети: зберегти здоров‘я населення. Нові повноваження керівника в процесі реформування системи охорони здоров’я. Процес реформування системи охорони здоров’я передбачає нові умови Читати далі…

На базі організації «Від серця до серця» з 2012 року діє Центр реінтеграції для безпритульних осіб.

З 2004 року організація опікується незахищеними верствами населення, що опинилися у складних життєвих обставинах. Це ВІЛ-позитивні люди, особи, які потерпіли від торгівлі людьми, люди, що звільнилися із місць позбавлення волі, жінки комерційного сексу, жінки, які Читати далі…