У Черкаському обласному наркологічному диспансері соціальні працівники БО «Від серця до серця» здійснюють супровід людей, які перебувають на диспансерному обліку, отримують лікування у лікарні чи проходять відновлення у центрі реабілітації, що діє при наркодиспансері. Найчастіше такі хворі мають подвійний, а часто і потрійний діагноз – ВІЛ/ТБ/СІН, тому потребують особливої уваги.

Включення до штату Черкаського обласного наркологічного диспансеру соціальних працівників стало можливим завдяки підтримці керівництва наркодиспансеру та тривалій адвокаційний кампанії, яку здійснює БО «Від серця до серця» у межах реалізації проекту «Забезпечення сталості соціальних послуг через отримання бюджетних коштів в м. Черкаси та Черкаській області» при фінансовій підтримці Міжнародного благодійного фонду «Відродження».

Соціальні працівники при закладах, де проходять лікування люди із залежностями, допомагають не лише слідкувати за лікуванням, а й, завдяки постійному спілкуванню із клієнтом, можуть допомогти у психологічній та соціальній реабілітації. Також, соціальні працівники особливу увагу приділяють ВІЛ-позитивним людям, допомагаючи їм стати на облік в СНІД- центр та отримати лікування антиретровірусною терапією.

«Розмова лікаря і пацієнта закінчується після встановлення діагнозу і визначення системи лікування. Лікар найчастіше не розуміє внутрішньої проблеми пацієнта. У соціальному працівникові пацієнт бачить рівного і починає більше відкриватись, він не просто говорить якісь сухі факти, а починає розказувати, чому почав вживати наркотики чи алкоголь, чому збільшив дозу, перейшов на інші речовини. Як соціальний працівник, я отримую більше інформації, адже проводжу з клієнтом більше часу, і вже потім передаю всі потрібні дані психологу чи іншому лікарю, який працює у вузькій сфері.

Окрім того, робота соціального працівника не закінчується періодом, поки клієнт перебуває у наркодиспансері. Коли людина виходить з реабілітації – потрібний подальший її супровід, аби адаптувати людину у суспільстві. Адже, найчастіше, людина, яка поборола залежність після реабілітації залишається на одинці з реаліями свого життя: нових друзів ще немає, а повертатися до старих – означає знову почати вживати алкоголь чи наркотики. Соціальний працівник може порекомендувати групи самодопомоги, курси, методи соціалізації, аби клієнт почав нове життя без залежності», – розповідає соціальний працівник Андрій Федоренко.

Упродовж року організація також планує розширити кількість закладів, які матимуть у штаті соціальних працівників. Здебільшого такі кадрові новації стосуватимуться центрів первинної медико-санітарної допомоги, які мають кабінет «Довіра».

«Соціальний працівник – це фахівець, який може працювати за принципом «рівний-рівному», чого не можуть робити медичні працівники закладів охорони здоров’я. Фактично ми поповнюємо штат якісними кадрами, які «коштують» державі дешевше, ніж навчити медиків такій вузькопрофільній діяльності з нуля. Приємно, що ми знаходимо позитивний відгук у таких нововведеннях серед керівників Департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради та медичних закладів м. Черкаси. Сподіваємось, що така маленька реформа допоможе не лише покращити якість надання послуг, а й забезпечить виконання цілей стратегії «90-90-90», – коментує Наталія Несват, голова БО «Від серця до серця».


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…