Упродовж п’яти місяців фахівці БО «Від серця до серця» працювали у Каневі зі споживачами ін’єкційних наркотиків, аби ті пройшли обстеження на ВІЛ і туберкульоз та отримали кваліфіковані інформаційні та профілактичні послуги.

Також соціальні працівники благодійної організації розповсюджували серед споживачів наркотиків засоби індивідуального захисту. Діяльність реалізовувалась у межах впровадження соціального замовлення «Соціальна профілактика (вторинна)» у місті Канів.

«За час діяльності проект охопив 65 осіб (жителів міста), серед яких більшість пройшли тестування на ВІЛ, частина – на інші інфекції, які передаються статевим шляхом, на гепатит В та С. Також щомісяця медичний працівник БО «Від серця до серця» проводив скринінг на туберкульоз. Це важлива процедура, оскільки цільова група має великі ризики щодо захворювання на туберкульоз. Скринінг же допомагає звернути увагу на первинні симптоми та виявити хворобу на перших стадіях», – розповідає про перебіг проекту голова правління БО «Від серця до серця» Наталія Несват.

Тестування відбувалося в умовах Мобільної амбулаторії, яка дозволяє дотримуватися конфіденційності та забезпечує місце для тестування. Опісля тестування медичний працівник проводив консультування: щодо профілактики ВІЛ-інфекції, збереження репродуктивного здоров’я, мотивування до зміни поведінки на більш безпечну, консультування з питань замісної підтримуючої терапії.

По завершенню проекту БО «Від серця до серця» провели тестування серед клієнтів. Згідно опитування, 70 % клієнтів планують відвідувати групи самодопомоги й надалі, – 96,7% клієнтів задоволені кількістю наданих послуг

«Клієнти зазначають, що момент підтримки з боку соціальних працівників є надзвичайно важливим, це дає їм можливість відчути себе не одинокими зі своїми проблемами. Важливим є те, що можна проговорити свої проблеми, отримати кваліфіковану консультацію, знайти вихід із ситуації, що склалася. Вони побачили можливість змінити свою поведінку на більш безпечну та розпочали втілювати це у своє життя. Позитивним моментом проекту також є те, що, завдяки злагодженій роботі соціальних працівників, було охоплено клієнтів більше ніж заплановано», – підсумовує Наталія Несват.

Механізм соціального замовлення був відпрацьований у рамках Пілоту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області», який реалізується за підтримки Проекту USAID Україна «Реформа ВІЛ-послуг у дії».


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…