У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я.

Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, ініціювали початок роботи над Центром громадського здоров’я. Вони зібрали зацікавлених представників громадськості та дотичні заклади для обговорення майбутньої роботи та структури центру.

Нині ж над розробкою моделі центру працюють представники обласної ради, фахівці з напрямків ВІЛ/СНІД, туберкульозу, інфекційних захворювань, центру медстатистики, представник у галузі імунізації та нагляду за вакцинокерованими хворобами, управління охорони здоров’я  – це фахівці не лише державних структур, а й громадських організацій.

«Нам важливо і приємно бути долученими до такого завдання як формування Центру громадського здоров’я у Черкаській області, адже одним із ключових напрямків цієї установи є профілактика та контроль соціально-небезпечних хвороб. У сфері протидії ВІЛ ми працюємо майже 15 років та останній рік активно включилися у боротьбу з туберкульозом. Переконані, наш досвід стане корисним для роботи новоствореної структури», – говорить Наталія Несват, голова БО «Від серця до серця».

Фахівці із адвокації БО «Від серця до серця» активно включилися в роботу над створенням Центру громадського здоров’я та провели низку заходів із представниками дотичних закладів та профільними структурними підрозділами ОДА.

Результатом спільної роботи стало затверджене розпорядження голови Черкаської ОДА про робочу групу з розробки моделі створення Центру громадського здоров’я у області.

Зауважимо, до 1 січня 2020 року центри громадського здоров’я мають з’явитися у кожному регіоні країни. Це одне із зобов’язань, яке Україна взяла на себе підписавши Угоду про Асоціацію.


Інформаційно-освітні заходи для ув’язнених проводять працівники БО “Від серця до серця”

Для осіб, які перебувають у конфлікті із законом, соціальні працівники організації проводять інформаційно-освітні заходи. Зокрема, ув’язненим розповідають про безпечну поведінку, профілактику та протидію ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, інших інфекційних захворювань, соціальні права та можливості для здобуття освіти. Читати далі…

Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…