Працівники БО «Від серця до серця» на волонтерських засадах проводять заходи у різних черкаських навчальних закладах на теми, що стосуються збереження репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ/СНІД, протидії торгівлі людьми тощо.

Студентам черкаського комерційного техніку соціальний працівник БО «Від серця до серця» провів виховну годину на тему «Чи шкідливі легкі наркотики?». Окрім зазначеної теми, фахівець також наголосив про важливість тестування на ВІЛ та важливість безпечного сексу.

Лекція відбулась у форматі «Живої книги» ‑ це тип зустрічі, коли можна у неформальній обстановці поговорити з представниками різних соціальних груп стосовно яких у суспільстві існують певні упередження.

Викладач соціальних дисциплін Черкаського комерційного технікуму Башей Олексій зауважує, що такий тип виховної роботи, коли людина розповідає про власний досвід, найкраще сприймається студентами.

«Такі зустрічі цікаві, тому що це є практичний досвід безпосередньо тих людей, які пережили критичні ситуації. На власному прикладі вони демонструють як шкідливі звички змінили їхнє життя та скільки сили волі й духу потрібно, щоб змінити такі ситуації», ‑ коментує Олексій Башей.

Андрій працює у благодійній організації «Від серця до серця» майже півроку. Про організацію дізнався від полтавської БО «Світло надії», які познайомились із ним у в’язниці. До місця позбавлення волі він потрапив через споживання наркотиків. Тепер про власний досвід та пагубні наслідки розповідає студентам та школярам.

«Коли коханий хлопець каже: давай спробуємо наркотик, класно буде. Чи не хоче користуватися презервативами, не варто погоджуватися. Якщо починає докоряти чи соромити – взагалі розривати такі стосунки», ‑ навчає студентів фахівець.

Він перший раз спробував наркотики у 13 років, вживати почав тому, що вирішив так буде крутішим і знайде спільну мову зі старшими. Згодом, свою крутість за допомогою наркотиків підтверджував уже у старшому віці – під час навчання в училищі. Потреби збільшувались, але доходи ні, тому поступово у житті з’явився кримінальний аспект.

«Я почав скоювати злочини, щоб дістати наркотик чи речі, які мені здавалися класними. І ці всі мої пригоди, мій спосіб життя привели до того, що мною зацікавилася міліція. Зацікавилася, так, що я провів у в’язниці шість років. Саме там я познайомився із волонтерами полтавської організації «Світло надії», завдяки яким почав відвідувати групи самодопомоги, де зрозумів, що при нинішньому способі життя у мене буде лише три варіанти розвитку подій: або я проведу все життя у лікарні з якоюсь страшною хворобою, або – у в’язниці, або помру».

Згодом Андрій став волонтером БО «Світло надії» та допомагав іншим наркозалежним покинути цю пагубну звичку. Нині ж працює у благодійній організації «Від серця до серця», де задіяний у кількох напрямках роботи.

«Є життя «до» і є «після». І я усвідомлюю, якщо повернуся до попереднього життя, то це буде дуже великий крок назад. Я зараз налагодив відносини з людьми, налагодив стосунки із мамою, відновив соціальні зв’язки. Я розумію, що мені є що втрачати».

Після закінчення історії, студенти ще тривалий час не розходяться і слухають далі. Викладач технікуму Олексій Башей наголошує, що такі зустрічі завжди лишають слід: багато хто зі студентів бере ці історії за приклад та надалі розповідає знайомим, коли ті починають палити чи вживати алкоголь. Каже, що найкращий спосіб, який допоможе розвіяти міфи  та повпливати на дітей – отакі життєві приклади.


Історія успіху

Олена (ім’я змінено з етичних міркувань) чекала на малюка. Вона проживала найщасливіший період свого життя. Про вагітність жінка дізналася нещодавно і планувала стати на облік в жіночій консультації. Того дня, коли Олена прийшла до жіночої Читати далі…

Курс молодої мами🤱

Для жінок, що звертаються за допомогою в жіночий кризовий центр «Мережка». Наші соціальні працівниці нададуть повний спектр послуг. Навчать найбільш необхідному. 1.Навчання правил особистої гігієни жінок та дітей. – вчасно заправити ліжко, зробити зарядку, привести Читати далі…

SEX теж робота

Про це говорила наша Ніка Бердишева, що є регіональним директором Легалайф-Украина під час інформаційно-консультативного заняття для ініціативної групи секс-працівниць. Такі заняття проводять щотижня спільно з Благодійна організація “Від серця до серця”. Як декриміналізація секс-роботи зробить Читати далі…