Виявлення людей, у тому числі й дітей, що постраждали від торгівлі людьми, та надання постраждалим допомоги відповідно до потреб, обговорювали на конференції благодійної організації «Від серця до серця», що відбувалася у прес-центрі «Нової доби» 30 січня.

Під час заходу менеджерка напрямку «Протидія торгівлі людьми» організації «Від серця до серця» Марина Стадник та представники державних установ суб`єктів механізму взаємодії розповіли про результати роботи у напрямку протидії торгівлі людьми, превентивну роботу з інтернатними закладами та ситуацію по наданню статусу постраждалим у минулому році.

– Статистика говорить: міф, який стверджує, що в ситуації торгівлі людьми перебувають більше жінок, ніж чоловіків, зараз змінився. Сьогодні, на жаль, ми бачимо, що більшість чоловіків також потрапляють в подібні ситуації, – повідомляє Марина Стадник.

Так, згідно статистики, за  2016-2017 роки виявлено 24 особи, які постраждали від торгівлі людьми. Серед них 13 осіб (54%) чоловіки, і 11 (46%) жінки. Також за 2017 рік на території України виявлено 34 дитини, які постраждали від торгівлі людьми.

– Крім того що надавалася психологічна допомога, супровід по відновленню документів, медичне обстеження, також був успішний досвід надання медично-хірургічного втручання за кошти державного бюджету, – розповідає Марина Стадник.

На конференції зазначили, що серед видів експлуатації переважає трудова та сексуальна. Крім того, зафіксовано п’ять випадків злочинної та один випадок змішаної експлуатації. Марина Стадник повідомила, що Україна лідирує в питанні торгівлі людьми серед країн Східної Європи.  Десять осіб із 24 зафіксованих експлуатувались на території нашої держави, зокрема на Черкащині. На другому місці перебуває Російська Федерація – шість випадків. У Польщі, Німеччині та Греції зафіксовано по два випадки торгівлі людьми, а в Чехії один.

Лариса Удовиченко, відповідальна особа за опрацювання процедури встановлення статусу постраждалої від торгівлі людьми управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації повідомила, що на сьогодні в області семеро отримали статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми (з них дві жінки і п’ять чоловіків)  і три особові справи направленні на розгляд до Міністерства соціальної політики.

– У нашій області вже створено систему протидій торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим. Крім того, у співпраці з БО «Від серця до серця» у районах створено мультидисциплінарні робочі групи щодо роботи в цій сфері. Ми проаналізували роботу і накреслили план спільних дій на цей рік, – зазначає Лариса Удовиченко.

Також, задля попередження випадків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми серед дітей, фахівці БО «Від серця до серця» організували та провели ряд навчань для представників служби у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  ювенальної превенції та викладацького складу інтернатних навчальних закладів області. З метою вивчення ситуації та для надання інформаційно-консультаційної підтримки у партнерстві з патрульними та представниками ювенальної превенції ГУ НП Черкаської області були здійсненні виїзди до інтернатних навчальних закладів Черкаської області. Під час зустрічі обговорили ситуацію з вихованцями навчальних закладів, які періодично та сезонно влаштовуються на роботу та їдуть у інші міста, фахівці також закцентували увагу на критеріях та індикаторах виявлення дітей, які постраждали від торгівлі людьми. Обговорили алгоритм надання допомоги таким дітям, у випадку їх виявлення.

Прес-конференція відбулася у межах проекту «Розбудова спроможності служб у справах дітей, а також персоналу державних дитячих закладів опіки і піклування щодо ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги в рамках Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми», за фінансової підтримки Офісу з моніторингу та протидії торгівлі людьми Державного департаменту США (J/TIP), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства закордонних справ, торгівлі й розвитку Канади (DFATD).

Публікація підготовлена за інформацією видання Прочерк


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…