Історія дуже мужньої жінки, яка подолала багато труднощів і не зламалася.

Віка вже не перший рік живе з діагнозом ВІЛ. Та це не завадило їй створити родину та народити дитину.

«Перші роки подружнього життя були спокійними. Потім чоловік почав випивати і це зруйнувало нашу сім’ю», – розповідає жінка.

Про другу вагітність Вікторія дізналася вже в процесі розлучення. Однак, це для неї була дуже радісна і довгоочікувана звістка. Незважаючи на те, що всі дев’ять місяців вона дуже складно носила дитинку, половину терміну провела по лікарняних палатах – все ж із нетерпінням чекала на момент, коли візьме малюка на руки.

«Через десять днів після пологів лікарі повідомили, що у мене туберкульоз. Я погано пам’ятаю перші дні. У мене був ступор. Тримала малу на руках і не розуміла, що робити далі. У мене є ще старша дитина. І найбільше я боялася за здоров’я обох дітей», – згадує Вікторія.

Лікарі пояснили, що пацієнтка захворіла на туберкульоз через ослаблений імунітет на фоні ВІЛ-інфекції та вагітності. На неї чекало довге та виснажливе лікування. Головна складність була в тому, що в цей період оголосили карантин та повне зупинення транспорту. Жінка не могла самостійно дістатися до лікарні, щоб отримати ліки. Ще й з маленькою дитиною на руках.

Так Віка потрапила під соціальний супровід до Сегеда Александр, соціального працівника БО “100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ”. Щодня він привозив їй препарати та профілактичний сироп для меншої доньки. Підтримував, допомагав та консультував з найменших питань.

Зараз Вікторія приймає ліки, йде на поправку та щасливо живе разом зі своїми дітками.

Зазначимо, проект направлений на зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної і якісної діагностики та лікування туберкульозу та його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я. Проект реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

#FHTH #ТБ #туберкульоз


Подолати епідемію ВІЛ/ТБ можна за умови тісної взаємодії закладів охорони здоров’я, соціального захисту та громадських організацій

З цією метою відбувся круглий стіл на тему: «Посилення ролі місцевих органів виконавчої влади у відповіді на епідемії ВІЛ та ТБ». Питання забезпечення сталості надання послуг у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу/ТБ з використанням механізмів соціального контрактування знаходиться Читати далі…

Другий шанс для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину

На Черкащині стартує Програма відновлення для неповнолітніх , які є підозрюваними у вчиненні злочину. Група спеціалістів буде працювати на запобігання вчиненню неповнолітніми правопорушниками повторних злочинів та налагоджувати  ефективну комунікацію між підозрюваним та потерпілим з метою Читати далі…

Графік виїздів мобільної амбулаторії (актуальний)

У місті Черкаси та Черкаському районі працює мобільна амбулаторія в напрямку зменшення шкоди від вживання ін’єкційних наркотиків. Це можливість для наркозалежних анонімно та безкоштовно перевіритися на ВІЛ та гепатит, отримати одноразові шприци та презервативи. Соціальні Читати далі…