Фахівці благодійної організації «Від серця до серця» у партнерстві з патрульними та представниками ювенальної превенції ГУ НП Черкаської області протягом грудня та січня відвідали інтернатні навчальні заклади Черкаської області з метою надання інформаційно-консультаційної допомоги психологам та соціальним педагогам щодо виявлення та ідентифікації дітей постраждалих від торгівлі людьми. Також під час візитів, було поширено інформаційні матеріали, щодо убезпечення дітей від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

Під час зустрічі обговорили ситуацію з вихованцями навчальних закладів, які періодично та сезонно влаштовуються на роботу та їдуть у інші міста, фахівці також закцентували увагу на критерії та індикатори виявлення дітей, які постраждали від торгівлі людьми. Обговорили алгоритм надання допомоги таким дітям, у випадку їх виявлення.

Працівники закладів зазначають, що їхні повноваження як педагогічного колективу щодо забезпечення відповідних прав дітей дуже обмежені. Також фахівці всіх навчальних закладів зауважили, що мають недостатню кількість інформаційних та відеоматеріалів проведення превентивних заходів щодо протидії торгівлі дітьми.

Відвідування закладів відбулось у межах проекту «Розбудова спроможності служб у справах дітей, а також персоналу державних дитячих закладів опіки і піклування щодо ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги в рамках Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми», за фінансової підтримки Офісу з моніторингу та протидії торгівлі людьми Державного департаменту США (J/TIP), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства закордонних справ, торгівлі й розвитку Канади (DFATD).