З цією метою відбувся круглий стіл на тему: «Посилення ролі місцевих органів виконавчої влади у відповіді на епідемії ВІЛ та ТБ». Питання забезпечення сталості надання послуг у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу/ТБ з використанням механізмів соціального контрактування знаходиться не в площині наявності чи відсутності коштів, вона лежить в площині пріоритетів місцевої влади та здатності громадських організацій впливати на них. Тому правильно обрана стратегія вирішення питання протидії ВІЛ-інфекції/ТБ про яку йшла мова на зустрічі, дасть можливість зупинити епідемію ВІЛ-інфекції/ТБ у країні, зменшити смертність від хвороб, зумовлених ВІЛ/ТБ. Крім того, присутні сформували перелік прогалин і визначили обсяг потреб в охопленні представників ключових груп та ВІЛ-позитивних людей профілактичними та соціальними сервісами, що належать до розширеного пакету послуг.

Учасниками були представники ЦГЗ Черкащини, медичних та соціальних закладів, які працюють у сфері надання соціально-медичних послуг хворим на туберкульоз та представники БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ».

«Наша мета вдосконалити взаємодію між установами та залучити громадськість для дієвої співпраці з метою виявлення ВІЛ та ТБ на ранніх стадіях. Ми ставимо перед собою ціль – напрацювати механізми для якісного надання послуг людям, які живуть з ВІЛ та хворим на туберкульоз, з урахуванням соціальних потреб», – говорить Наталія Несват, голова правління БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ».

Соціальна складова – це одна з найважливіших на етапі лікування та успішного завершення. Про це наголошує і Дарья Левандовська, головна позаштатна фтизіатриня КНП «Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру Черкаської обласної ради».

«Поінформованість населення та відповідальність самих пацієнтів є великою проблемою в доступі до лікування. Більша частина хворих – малозабезпечені, тому не мають доступ до електронки, а в умовах реформи передбачено електрону чергу, виписку ліків в електронному варіанті та інше. Частина пацієнтів зовсім не уклали декларації з сімейними лікарями, – пояснює Дарья Левандовська. «Особи без декларацій, це та кількість хворих, які в першу чергу потребують соціального супроводу під час лікування на ТБ».

За даними Управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністраці нині 14 фахівців надають соціальні послуги різним верствам населення. Тож, соціальний супровід здійснюється, але потребує значного покращення.

За результатами спільного засідання заплановано написання регіональних цільових соціальних програм з ВІЛ/ТБ, в які буде включено питання забезпечення розширеним пакетом послуг представників уразливих груп населення у сфері ВІЛ-інфекції/ТБ за кошти місцевих бюджетів. Фахівці і надалі будуть проводити адвокаційні заходи на усіх рівнях влади та депутатського корпусу регіону задля впровадження механізмів закупівлі соціальних послуг через заклади охорони здоров’я та соціального захисту населення для надання амбулаторної медичної допомоги та здійснення соціального супроводу людей, з ВІЛ та ТБ неурядовими організація.

Захід відбувся у рамках компоненту 11М проекту «Сталі системи охорони здоров‘я 100% життя», який реалізує БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ.


Розшукуємо в Умані соціальних працівників

Благодійна організація «100 % ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» оголошує конкурс на надавача соціальних послуг у місті Умань та Уманському районі, Черкаської області: ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ: надання цільових інформаційних, освітніх та комунікаційних  послуг розповсюдження презервативів та лубрикантів проведення скринінг Читати далі…

РОЗШУКУЄМО координатора напрямків!

Благодійна організація «100 % ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» оголошує конкурс  в рамках Проєкту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», який реалізується за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Читати далі…

Благодійна організація «100 % ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» оголошує конкурс  в рамках  Проєкту  «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», який реалізується за фінансової підтримки   Глобального Фонду  для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Читати далі…