З цією метою відбувся круглий стіл на тему: «Посилення ролі місцевих органів виконавчої влади у відповіді на епідемії ВІЛ та ТБ». Питання забезпечення сталості надання послуг у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу/ТБ з використанням механізмів соціального контрактування знаходиться не в площині наявності чи відсутності коштів, вона лежить в площині пріоритетів місцевої влади та здатності громадських організацій впливати на них. Тому правильно обрана стратегія вирішення питання протидії ВІЛ-інфекції/ТБ про яку йшла мова на зустрічі, дасть можливість зупинити епідемію ВІЛ-інфекції/ТБ у країні, зменшити смертність від хвороб, зумовлених ВІЛ/ТБ. Крім того, присутні сформували перелік прогалин і визначили обсяг потреб в охопленні представників ключових груп та ВІЛ-позитивних людей профілактичними та соціальними сервісами, що належать до розширеного пакету послуг.

Учасниками були представники ЦГЗ Черкащини, медичних та соціальних закладів, які працюють у сфері надання соціально-медичних послуг хворим на туберкульоз та представники БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ».

«Наша мета вдосконалити взаємодію між установами та залучити громадськість для дієвої співпраці з метою виявлення ВІЛ та ТБ на ранніх стадіях. Ми ставимо перед собою ціль – напрацювати механізми для якісного надання послуг людям, які живуть з ВІЛ та хворим на туберкульоз, з урахуванням соціальних потреб», – говорить Наталія Несват, голова правління БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ».

Соціальна складова – це одна з найважливіших на етапі лікування та успішного завершення. Про це наголошує і Дарья Левандовська, головна позаштатна фтизіатриня КНП «Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру Черкаської обласної ради».

«Поінформованість населення та відповідальність самих пацієнтів є великою проблемою в доступі до лікування. Більша частина хворих – малозабезпечені, тому не мають доступ до електронки, а в умовах реформи передбачено електрону чергу, виписку ліків в електронному варіанті та інше. Частина пацієнтів зовсім не уклали декларації з сімейними лікарями, – пояснює Дарья Левандовська. «Особи без декларацій, це та кількість хворих, які в першу чергу потребують соціального супроводу під час лікування на ТБ».

За даними Управління праці та соціального захисту населення Уманської райдержадміністраці нині 14 фахівців надають соціальні послуги різним верствам населення. Тож, соціальний супровід здійснюється, але потребує значного покращення.

За результатами спільного засідання заплановано написання регіональних цільових соціальних програм з ВІЛ/ТБ, в які буде включено питання забезпечення розширеним пакетом послуг представників уразливих груп населення у сфері ВІЛ-інфекції/ТБ за кошти місцевих бюджетів. Фахівці і надалі будуть проводити адвокаційні заходи на усіх рівнях влади та депутатського корпусу регіону задля впровадження механізмів закупівлі соціальних послуг через заклади охорони здоров’я та соціального захисту населення для надання амбулаторної медичної допомоги та здійснення соціального супроводу людей, з ВІЛ та ТБ неурядовими організація.

Захід відбувся у рамках компоненту 11М проекту «Сталі системи охорони здоров‘я 100% життя», який реалізує БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ.


«Радість від перших днів мого материнства затьмарив діагроз – туберкульоз»

Історія дуже мужньої жінки, яка подолала багато труднощів і не зламалася. Віка вже не перший рік живе з діагнозом ВІЛ. Та це не завадило їй створити родину та народити дитину. «Перші роки подружнього життя були Читати далі…

Другий шанс для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину

На Черкащині стартує Програма відновлення для неповнолітніх , які є підозрюваними у вчиненні злочину. Група спеціалістів буде працювати на запобігання вчиненню неповнолітніми правопорушниками повторних злочинів та налагоджувати  ефективну комунікацію між підозрюваним та потерпілим з метою Читати далі…

Графік виїздів мобільної амбулаторії (актуальний)

У місті Черкаси та Черкаському районі працює мобільна амбулаторія в напрямку зменшення шкоди від вживання ін’єкційних наркотиків. Це можливість для наркозалежних анонімно та безкоштовно перевіритися на ВІЛ та гепатит, отримати одноразові шприци та презервативи. Соціальні Читати далі…