Представниця спільноти людей, постраждалих від туберкульозу «TBpeopleUkraine», Оля Клименко спільно із технічним консультантом проекту з розвитку ТБ спільнот у Черкаській області Іллею Жакіним та Світланою Краснодимською, координаторкою напрямку чутливого туберкульозу відвідали Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер.

Під час візиту зустрілись із лікарями та пацієнтами закладу. Обговорили проблеми, які виникають у роботі лікарів-фтизіатрів, труднощі пацієнтів та шляхи вирішення важливих питань задля покращення лікування людей, що хворіють на туберкульоз.

«Коли ми бачимо людину з туберкульозом відбувається трансформація: ми починаємо бачити туберкульоз і перестаємо бачити людину. Коли людина вперше потрапляє у кабінет до лікаря-фтизіатра із діагнозом «туберкульоз», вона поняття не має що їй доведеться пережити. Наше населення досі не знає про туберкульоз, не знає, як він поширюється, тому існує велика стигма цієї хвороби», ‑ говорить Оля Клименко.

Жваву дискусію серед лікарів викликало обговорення реформи. Медиків хвилює питання амбулаторного лікування, зокрема чи буде така схема ефективною у подоланні туберкульозу.

«Якщо не приділяти достатньої уваги лікуванню та виявленню туберкульозу, через кілька років ми матимемо чергову епідемію. До процесів протидії хвороби потрібно підключати всіх: і державу, й неурядові організації. Важливо, щоб всі розуміли відповідальність у зупиненні туберкульозу», ‑ зазначає головний лікар Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру Олійник Мирон Іванович.

«На сьогодні існує успішна практика супроводу важких пацієнтів неурядовими організаціям – це відбувається шляхом закупівлі соціальних послуг у НУО. І тоді громадські організації контролюють лікування хворого. НУО готові надавати супровід людям, яким потрібно лікуватися, цей супровід здійснюється за схемою «рівний-рівному» і показав свою ефективність», – розповідає Ольга Клименко.

Представниця спільноти людей, постраждалих від туберкульозу «TBpeopleUkraine», також зустрілась із пацієнтами закладу.

Найвагомішою проблемою для хворих є вартісне лікування та втрата соціальних зв’язків.

Візит відбувся в рамках програмного компоненту 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти» проекту «Сталі системи охорони здоров’я 100% життя», що реалізується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».


В Черкаській області проходить конкурс на заміщення посад керівників медичних закладів

Керівник медичного закладу в умовах  сьогодення Основне завдання очільника медичного закладу — досягнення основної мети: зберегти здоров‘я населення. Нові повноваження керівника в процесі реформування системи охорони здоров’я. Процес реформування системи охорони здоров’я передбачає нові умови Читати далі…

На базі організації «Від серця до серця» з 2012 року діє Центр реінтеграції для безпритульних осіб.

З 2004 року організація опікується незахищеними верствами населення, що опинилися у складних життєвих обставинах. Це ВІЛ-позитивні люди, особи, які потерпіли від торгівлі людьми, люди, що звільнилися із місць позбавлення волі, жінки комерційного сексу, жінки, які Читати далі…

Інформаційно-освітні заходи для ув’язнених проводять працівники БО “Від серця до серця”

Для осіб, які перебувають у конфлікті із законом, соціальні працівники організації проводять інформаційно-освітні заходи. Зокрема, ув’язненим розповідають про безпечну поведінку, профілактику та протидію ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, інших інфекційних захворювань, соціальні права та можливості для здобуття освіти. Читати далі…