Представниця спільноти людей, постраждалих від туберкульозу «TBpeopleUkraine», Оля Клименко спільно із технічним консультантом проекту з розвитку ТБ спільнот у Черкаській області Іллею Жакіним та Світланою Краснодимською, координаторкою напрямку чутливого туберкульозу відвідали Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер.

Під час візиту зустрілись із лікарями та пацієнтами закладу. Обговорили проблеми, які виникають у роботі лікарів-фтизіатрів, труднощі пацієнтів та шляхи вирішення важливих питань задля покращення лікування людей, що хворіють на туберкульоз.

«Коли ми бачимо людину з туберкульозом відбувається трансформація: ми починаємо бачити туберкульоз і перестаємо бачити людину. Коли людина вперше потрапляє у кабінет до лікаря-фтизіатра із діагнозом «туберкульоз», вона поняття не має що їй доведеться пережити. Наше населення досі не знає про туберкульоз, не знає, як він поширюється, тому існує велика стигма цієї хвороби», ‑ говорить Оля Клименко.

Жваву дискусію серед лікарів викликало обговорення реформи. Медиків хвилює питання амбулаторного лікування, зокрема чи буде така схема ефективною у подоланні туберкульозу.

«Якщо не приділяти достатньої уваги лікуванню та виявленню туберкульозу, через кілька років ми матимемо чергову епідемію. До процесів протидії хвороби потрібно підключати всіх: і державу, й неурядові організації. Важливо, щоб всі розуміли відповідальність у зупиненні туберкульозу», ‑ зазначає головний лікар Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру Олійник Мирон Іванович.

«На сьогодні існує успішна практика супроводу важких пацієнтів неурядовими організаціям – це відбувається шляхом закупівлі соціальних послуг у НУО. І тоді громадські організації контролюють лікування хворого. НУО готові надавати супровід людям, яким потрібно лікуватися, цей супровід здійснюється за схемою «рівний-рівному» і показав свою ефективність», – розповідає Ольга Клименко.

Представниця спільноти людей, постраждалих від туберкульозу «TBpeopleUkraine», також зустрілась із пацієнтами закладу.

Найвагомішою проблемою для хворих є вартісне лікування та втрата соціальних зв’язків.

Візит відбувся в рамках програмного компоненту 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти» проекту «Сталі системи охорони здоров’я 100% життя», що реалізується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…