ВІЛ впливає на мільйони людей у всьому світі: людей, які живуть з ВІЛ, а також на їхніх друзів, сім`ї та партнерів.

Дізнаючись більше про ВІЛ та СНІД, ви можете захистити своє здоров’я та мінімізувати вплив вірусу на життя або попередити його передачу тим, про кого ви турбуєтесь.

Що таке ВІЛ та СНІД?

ФАКТИ:

 • ВІЛ – це вірус, який атакує імунну систему. Якщо його не лікувати, то імунна система людини згодом буде повністю знищена.
 • СНІД – це сукупність захворювань, які виникають на останній стадії інфікування ВІЛ.
 • Регулярне тестування на ВІЛ означає, що ви можете отримати доступ до лікування, якщо вам це потрібно, і залишитися здоровим.

Що таке ВІЛ?

ВІЛ – це вірус, який атакує імунну систему, яка є природним захистом нашого організму від хвороб. Вірус руйнує тип білих кров’яних клітин в імунній системі, що називаються клітинами Т-хелперами, і робить копії саме всередині цих клітин. Т-хелперні клітини також називають клітинами CD4.

Оскільки ВІЛ руйнує більше CD4 клітин і робить більше копій самого себе, він поступово руйнує імунну систему людини. Це означає, що людині, яка живе з ВІЛ, та не отримує лікування, важче боротися з інфекціями та хворобами.

Якщо ВІЛ не лікувати, то вже через 10 або 15 років, імунна система буде настільки сильно пошкоджена, що вона більше не зможе захищати організм. Однак швидкість прогресування ВІЛ залежить від віку, стану здоров’я та способу життя.

Основні факти про ВІЛ:

 • ВІЛ означає вірус імунодефіциту людини.
 • Існує ефективне антиретровірусне лікування (АРТ), тому люди з ВІЛ можуть жити нормальним, здоровим життям.
 • Що раніше діагностувати ВІЛ, то швидше можна почати лікування, яке сприяє збереженню здоров’я. Тому регулярне тестування на ВІЛ є важливим.
 • ВІЛ-інфекція «живе» у спермі, крові, вагінальних, анальних виділеннях та грудному молоці.
 • ВІЛ не може бути переданий через піт, слину або сечу.
 • Використання чоловічих або жіночих презервативів під час сексу є найкращим способом профілактики ВІЛ та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом.
 • Якщо ви вживаєте наркотики ін`єкційно, завжди використовуйте чисту голку та шприц і ніколи не діліться ними.
 • Якщо ви вагітні та живете з ВІЛ, вірус у вашій крові може перейти в організм вашої дитини або після народження через грудне вигодовування. Вживання АРВ-терапії практично усуває цей ризик.

Що таке СНІД?

СНІД не є вірусом. СНІД – це сукупність симптомів (або синдромів), спричинених вірусом ВІЛ. Стадія СНІДу виникає тоді, коли імунна система людини є занадто слабкою для боротьби з інфекцією і тому в організмі розвиваються інші хвороби. Це останній етап ВІЛ-інфекції, коли інфекція дуже поширилась в організмі, а якщо її не лікувати, це призведе до смерті.

Основні факти про СНІД:

 • СНІД означає синдром набутого імунодефіциту.
 • СНІД також називають поширеною ВІЛ-інфекцією або вірусом на пізній стадії.
 • СНІД – це сукупність симптомів та захворювань, які розвиваються в результаті ураження організму вірусом імунодефіциту людини, що знищив імунну систему.
 • Лікування ВІЛ означає, що більше людей залишаються живими і менше людей мають СНІД.

Незважаючи на те, що нині не існує ліків від ВІЛ, які б повністю вилікували це захворювання, однак з правильним лікуванням та підтримкою, люди з ВІЛ можуть мати довге і здорове життя. Для цього особливо важливо дотримуватись правильного прийому ліків та боротися з можливими побічними ефектами.

БО «Від серця до серця» надає догляд та підтримку людям, інфікованим вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), включаючи споживачів ін’єкційних наркотиків, працівників комерційного сексу та чоловіків, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ). Наша організація пропонує безпечне місце для клієнтів, де вони можуть отримати доступ до медичних послуг, психологічної допомоги, консультування «рівний-рівному», та отримати направлення до реабілітаційних центрів Черкащини.

Запитай нас! Пройди тестування на ВІЛ!

 

Ресурс: FHTH_Brochure.pdf