Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Саме тому із вересня 2015 року БО «Від серця до серця» почала працювати у напрямку протидії торгівлі людьми, виявлення та надання допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми у Черкаській області.

Компонентами цього напрямку є:

Об’єднання зусиль та потенціалу державних й неурядових установ регіонів у сфері протидії торгівлі людьми та налагодження співпраці й механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері ПТЛ, що регулюється Постановою КМУ 783 від 12.08.2012 р.

Підвищення рівня кваліфікації державних службовців, які безпосередньо працюють з особами, які звернулися до державних адміністрацій щодо отримання статусу ОПТЛ (особи постраждалої від торгівлі людьми), на етапі проведення опитування, збору документів, оцінки потреб та планування послуг та надання допомоги відповідно до потреб.

Актуалізація питання ПТЛ (попредження) через інформаційні кампанії та просвітницьку роботу, превентивні заходи, розповсюдження інформаційних матеріалів серед населення області різного віку та соціального прошарку щодо проблеми торгівлі людьми та можливості отримання допомоги для ОПТЛ.

Виявлення, ідентифікація, перенаправлення та надання допомоги ОПТЛ, у тому числі і дітям.

Результати БО «Від серця до серця» у цьому напрямку:

Затверджена обласною радою програма (завдання і заходи) з виконання обласної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року в Черкаській області.

Проведено тренінг з опрацювання процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Навчено 21 спеціаліст управління сім’ї, молоді та спорту (фахівців районних відділів).

Проведено тренінг щодо проведення оцінки потреб та складання плану реабілітації постраждалої особи. Навчено 23 спеціаліста обласного та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Створено відповідно до розпоряджень керівництва РДА 20 мультидисциплінарних груп (надалі МДГ).

Проведено 7 дводенних  тренінгів «Мультидисциплінарний підхід до виявлення, ідентифікації та надання комплексної допомоги особам, які  постраждали від торгівлі людьми» для представників державних інституцій суб’єктів НМВ з 20 районів Черкаської області.

Проведено 4 дводенних тренінги для викладацького складу та психологів інтернатних закладів та соціальних гуртожитків, що знаходиться в оперативному управлінні структурних підрозділів ОДА (Служби у справах дітей, ДСЗН, Департаменту освіти та науки) та 4 одноденних кущових тренінгів для представників МДГ районів «Ідентифікація, пере направлення та надання допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми».

Навчання пройшли 325 державних службовців , представників територіальних органів державної влади та викладацького складу інтернатних закладів.

Протягом 2017 року було проведено ряд моніторингових виїздів в райони щодо діяльності МДГ спільно з відповідальною особою за опрацювання процедури встановлення статусу ОПТЛ Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА Удовиченко Ларисою Олександрівною.

За цей період було навчено 112 тренерів з числа учнів, вихователів гуртожитків та фахівців державних установ НМВ в напрямку ПТЛ.

Превентивними заходами охоплено понад 3 425 осіб. Розповсюджено інфоматеріалів (буклети, брошури, плакати, листівки) приблизно 14 777 штук.

Організовано та проведено 7 інформаційний кампаній, які були висвітлені в місцевих та інтернет ЗМІ.

Збільшилась кількість звернень на телефон гарячої національної лінії  з протидії торгівлі людьми «527», за 2017 рік звернулось 679 осіб, їм надано 2184 консультації,

За період роботи було виявлено 24 особи постраждалих від торгівлі людьми. В області надано 7 статусів, 3 пакети документів перебувають на розгляді в Мінсоцполітики.

Менеджер напрямку «Протидія торгівлі людьми» Стадник Марина

Буклет про допомогу дітям, які опинилися у ситуації торгівлі людьми сторінка1 сторінка2