Майже півроку благодійна організація «Від серця до серця» тестує жителів Черкас на інших районних центрів на ВІЛ. За цей час було протестовано 188 представників групи ризику, з яких виявлено дві людини з позитивним результатом на ВІЛ.

Проект втілюється у межах реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у партнерстві з міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я» та ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України».

Проект «Два швидкі тести» – це виїзди мобільної амбулаторії, за участю лікаря інфекціоніста та соціального працівника БО «Від серця до серця». Географія проекту – Черкаси та інші районні центри області: Кам’янка, Жашків, Чигирин, Золотоноша, Канів, Корсунь, Червона Слобода. Також плануються виїзди до Драбова, Чорнобаю, Шполи.

«Цільова група проекту – представники уразливих груп ризику: споживачі ін’єкційних наркотиків, особи секс-бізнесу, чоловіки, які мають секс з чоловіками. Це ті категорії осіб, які мають найбільший ризик до ВІЛ. Завдяки цьому проекту було виявлено дві людини, які мають вірус ВІЛ. Нині вони проходять медичне обстеження та вже поставлені на диспансерний облік, який дасть змогу своєчасного призначення високо-активної антиретровірусної терапії – це ліки, які допомагають блокувати розмноження вірусу ВІЛ-інфекції у крові. Таким чином, завдяки вчасному виявленні інфекції та лікуванню, ці люди зможуть мати нормальне життя», – розповідає Валентина Гайдай, менеджер напрямку «Громадське здоров’я» БО «Від серця до серця».

Окрім тестування, фахівці організації роздають групам ризику первинні засоби протидії ВІЛ – засоби контрацепції, шприци та, за необхідності, залучають медичних працівників, які здійснюють огляди.


Історія успіху

Олена (ім’я змінено з етичних міркувань) чекала на малюка. Вона проживала найщасливіший період свого життя. Про вагітність жінка дізналася нещодавно і планувала стати на облік в жіночій консультації. Того дня, коли Олена прийшла до жіночої Читати далі…

Курс молодої мами🤱

Для жінок, що звертаються за допомогою в жіночий кризовий центр «Мережка». Наші соціальні працівниці нададуть повний спектр послуг. Навчать найбільш необхідному. 1.Навчання правил особистої гігієни жінок та дітей. – вчасно заправити ліжко, зробити зарядку, привести Читати далі…

SEX теж робота

Про це говорила наша Ніка Бердишева, що є регіональним директором Легалайф-Украина під час інформаційно-консультативного заняття для ініціативної групи секс-працівниць. Такі заняття проводять щотижня спільно з Благодійна організація “Від серця до серця”. Як декриміналізація секс-роботи зробить Читати далі…