Майже півроку благодійна організація «Від серця до серця» тестує жителів Черкас на інших районних центрів на ВІЛ. За цей час було протестовано 188 представників групи ризику, з яких виявлено дві людини з позитивним результатом на ВІЛ.

Проект втілюється у межах реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у партнерстві з міжнародним благодійним фондом «Альянс громадського здоров’я» та ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України».

Проект «Два швидкі тести» – це виїзди мобільної амбулаторії, за участю лікаря інфекціоніста та соціального працівника БО «Від серця до серця». Географія проекту – Черкаси та інші районні центри області: Кам’янка, Жашків, Чигирин, Золотоноша, Канів, Корсунь, Червона Слобода. Також плануються виїзди до Драбова, Чорнобаю, Шполи.

«Цільова група проекту – представники уразливих груп ризику: споживачі ін’єкційних наркотиків, особи секс-бізнесу, чоловіки, які мають секс з чоловіками. Це ті категорії осіб, які мають найбільший ризик до ВІЛ. Завдяки цьому проекту було виявлено дві людини, які мають вірус ВІЛ. Нині вони проходять медичне обстеження та вже поставлені на диспансерний облік, який дасть змогу своєчасного призначення високо-активної антиретровірусної терапії – це ліки, які допомагають блокувати розмноження вірусу ВІЛ-інфекції у крові. Таким чином, завдяки вчасному виявленні інфекції та лікуванню, ці люди зможуть мати нормальне життя», – розповідає Валентина Гайдай, менеджер напрямку «Громадське здоров’я» БО «Від серця до серця».

Окрім тестування, фахівці організації роздають групам ризику первинні засоби протидії ВІЛ – засоби контрацепції, шприци та, за необхідності, залучають медичних працівників, які здійснюють огляди.


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…