Черкаська обласна рада підтримала звернення про виділення коштів на роботу соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на прийдешній рік.

Результат роботи виконання обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу за попередній рік показує позитивну тенденцію до зменшення поширення ВІЛ в області.

Попри те, як зазначає головний лікар Черкаського обласного центру СНІДу Петро Левченко, левову частку допомоги у боротьбі з ВІЛ надають Черкащині всеукраїнські донорські та місцеві неурядові організації. Так, завдяки спільним зусиллям, вдалося досягнути нульової передачі ВІЛ від матері до дитини. Зауважимо, що ще 10-15 років тому показник інфікування перенатальним способом складав 30%. Серед інших успіхів головний лікар назвав завершений процес децентралізації надання медичних послуг у Черкаській області. До слова, Черкащина завершила цей процес найпершою в Україні.

«У кожному районному центрі Черкаської області є свої кабінети «Довіри», які надають наближену до пацієнта медикаментозну допомогу та створені сайти антиретровірусної терапії, де люди можуть отримати лікування», – розповідає Петро Левченко.

Аби зберегти позитивну тенденцію до зменшення поширення ВІЛ на Черкащині, наголошує фахівець, потрібно забезпечити стабільну підтримку держави у цій галузі.

«Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією із 2020 року припинить інвестувати в Україну. Саме тому міські та обласні бюджети мають взяти на себе підтримку програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу», – коментує голова БО «Від серця до серця» Наталія Несват. Вона ініціювала розгляд звернення про виділення коштів із обласного бюджету на програми протидії ВІЛ, а також запровадження механізму закупівлі соціальних послуг у неурядових організацій через заклади охорони здоров’я.

«Якщо ми не включимося як область та як місто у фінансування програм протидії ВІЛ, ми ризикуємо, що у 2020 році ВІЛ-інфекція знову загоститься, і  знову матимемо пандемічну ситуацію, як на початку 2000 років. Неурядові організації, які працюють із людьми, що мають ВІЛ, туберкульоз чи наркотичну залежність, здійснюють соціальний супровід, фактично контролюють, щоб клієнт випив таблетку та ходять із ним, якщо потрібно, проходять різні обстеження. Саме тому важливо утвердити механізм фінансування соціальних послуг через НУО з бюджетних коштів. Тому що ніхто із державних структур не зможе надавати ці послуги в такому обсязі і з такою якістю, як це роблять ВІЛ-сервісні організації. Нині ж програма по протидії ВІЛ/СНІДу, на жаль, не фінансується. Тому ми говоримо про виділення невеликої суми – 109 тисяч гривень на соціальний супровід людей, які перебувають у кризових ситуаціях. Для того, щоб повністю налагодити механізм замовлення соціальних послуг через НУО та показати донорам, що наша Черкаська область може і хоче включатися в процеси зменшення поширення ВІЛ», – говорить Наталія Несват.

Депутати обласної ради підтримали рішення про виділення коштів в рамках обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на соціальний супровід людей, які знаходяться в кризових ситуаціях (ВІЛ-інфіковані, наркозалежні, хворі на туберкульоз).

Адвокаційна кампанія здійснюється у межах проекту «Забезпечення сталості соціальних послуг через отримання бюджетних коштів в м. Черкаси та Черкаській області» при фінансовій підтримці Міжнародного благодійного фонду «Відродження».


Інформаційно-освітні заходи для ув’язнених проводять працівники БО “Від серця до серця”

Для осіб, які перебувають у конфлікті із законом, соціальні працівники організації проводять інформаційно-освітні заходи. Зокрема, ув’язненим розповідають про безпечну поведінку, профілактику та протидію ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, інших інфекційних захворювань, соціальні права та можливості для здобуття освіти. Читати далі…

Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…