Черкаська обласна рада підтримала звернення про виділення коштів на роботу соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на прийдешній рік.

Результат роботи виконання обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу за попередній рік показує позитивну тенденцію до зменшення поширення ВІЛ в області.

Попри те, як зазначає головний лікар Черкаського обласного центру СНІДу Петро Левченко, левову частку допомоги у боротьбі з ВІЛ надають Черкащині всеукраїнські донорські та місцеві неурядові організації. Так, завдяки спільним зусиллям, вдалося досягнути нульової передачі ВІЛ від матері до дитини. Зауважимо, що ще 10-15 років тому показник інфікування перенатальним способом складав 30%. Серед інших успіхів головний лікар назвав завершений процес децентралізації надання медичних послуг у Черкаській області. До слова, Черкащина завершила цей процес найпершою в Україні.

«У кожному районному центрі Черкаської області є свої кабінети «Довіри», які надають наближену до пацієнта медикаментозну допомогу та створені сайти антиретровірусної терапії, де люди можуть отримати лікування», – розповідає Петро Левченко.

Аби зберегти позитивну тенденцію до зменшення поширення ВІЛ на Черкащині, наголошує фахівець, потрібно забезпечити стабільну підтримку держави у цій галузі.

«Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією із 2020 року припинить інвестувати в Україну. Саме тому міські та обласні бюджети мають взяти на себе підтримку програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу», – коментує голова БО «Від серця до серця» Наталія Несват. Вона ініціювала розгляд звернення про виділення коштів із обласного бюджету на програми протидії ВІЛ, а також запровадження механізму закупівлі соціальних послуг у неурядових організацій через заклади охорони здоров’я.

«Якщо ми не включимося як область та як місто у фінансування програм протидії ВІЛ, ми ризикуємо, що у 2020 році ВІЛ-інфекція знову загоститься, і  знову матимемо пандемічну ситуацію, як на початку 2000 років. Неурядові організації, які працюють із людьми, що мають ВІЛ, туберкульоз чи наркотичну залежність, здійснюють соціальний супровід, фактично контролюють, щоб клієнт випив таблетку та ходять із ним, якщо потрібно, проходять різні обстеження. Саме тому важливо утвердити механізм фінансування соціальних послуг через НУО з бюджетних коштів. Тому що ніхто із державних структур не зможе надавати ці послуги в такому обсязі і з такою якістю, як це роблять ВІЛ-сервісні організації. Нині ж програма по протидії ВІЛ/СНІДу, на жаль, не фінансується. Тому ми говоримо про виділення невеликої суми – 109 тисяч гривень на соціальний супровід людей, які перебувають у кризових ситуаціях. Для того, щоб повністю налагодити механізм замовлення соціальних послуг через НУО та показати донорам, що наша Черкаська область може і хоче включатися в процеси зменшення поширення ВІЛ», – говорить Наталія Несват.

Депутати обласної ради підтримали рішення про виділення коштів в рамках обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на соціальний супровід людей, які знаходяться в кризових ситуаціях (ВІЛ-інфіковані, наркозалежні, хворі на туберкульоз).

Адвокаційна кампанія здійснюється у межах проекту «Забезпечення сталості соціальних послуг через отримання бюджетних коштів в м. Черкаси та Черкаській області» при фінансовій підтримці Міжнародного благодійного фонду «Відродження».


SEX теж робота

Про це говорила наша Ніка Бердишева, що є регіональним директором Легалайф-Украина під час інформаційно-консультативного заняття для ініціативної групи секс-працівниць. Такі заняття проводять щотижня спільно з Благодійна організація “Від серця до серця”. Як декриміналізація секс-роботи зробить Читати далі…

Майже п’ять років за гратами: Працівники БО «Від серця до серця» знайшли можливість допомогти колишній ув’язненій повернутися на батьківщину

В Україні 84% людей, які відбули покарання в установах виконання покарань і після звільнення знову вчинили злочин. Часто так трапляється, коли опинившись на волі, людина не може знайти своє місце у суспільстві та реінтегруватися. Відсутність Читати далі…

В Черкаській області проходить конкурс на заміщення посад керівників медичних закладів

Керівник медичного закладу в умовах  сьогодення Основне завдання очільника медичного закладу — досягнення основної мети: зберегти здоров‘я населення. Нові повноваження керівника в процесі реформування системи охорони здоров’я. Процес реформування системи охорони здоров’я передбачає нові умови Читати далі…