В Україні 84% людей, які відбули покарання в установах виконання покарань і після звільнення знову вчинили злочин.

Часто так трапляється, коли опинившись на волі, людина не може знайти своє місце у суспільстві та реінтегруватися.

Відсутність підготовки до звільнення стала чи не найголовнішою причиною високої рецидивної злочинності у країні.

Зважаючи на це, у 2018 році FREE ZONE у партнерстві з Міністерством юстиції України, Центром пробації, Адміністрацією державної кримінально-виконавчої служби та неурядовими організаціями у регіонах почала впроваджувати пенітенціарну пробацію – модель підготовки засуджених до звільнення.

На собі вплив цієї моделі відчула і Світлана, яка у 2018 році звільнилася з Уманської жіночої колонії, що у Черкаській області.

В Україну з Росії вона переїхала ще у 2010 році – її чоловік був родом із Житомирської області.

До 2015 року жили непогано, та бувало різне, ділиться жінка. Коли перед Світланою постало питання життя чи смерті, захищаючись від чоловіка, вона його вбила.

«Один нещасний випадок вирішив мою подальшу долю», – розповідає вона тепер.
Так у жовтні 2015 року Світлана потрапила в слідчий ізолятор Житомира.

Жінку засудили до 7 років позбавлення волі, але переглянувши справу, суд другої інстанції вирішив скоротити строк до 5 років.

Після судових засідань жінку направили відбувати покарання в Уманській жіночій виправній колонії №129.

«Через те, що я мала лише російські документи, в колонії перший час залишалася без роботи. Згодом мене поставили нічною днювальною», – розповідає вона.

В установі Світлана працювала спочатку на швейній фабриці, згодом – закрійницею, шила чоловічі робочі костюми на замовлення.

За весь період Світлана отримала 5 подяк від керівництва, за що її мали достроково звільнити.

Дізнавшись про те, що соціальні працівники БО «Від серця до серця» у колонії проводять заняття щодо підготовки до звільнення та соціальної адаптації після звільнення, жінка почала їх відвідувати.

Саме на цих заняттях Світлана зрозуміла що самостійно не зможе впоратися з проблемами, що чекають на неї на волі.

Представники БО «Від серця до серця» оцінили ризики та потреби засудженої перед звільненням, підготували індивідуальний план вирішення проблем після звільнення та підтримали засуджену на всіх етапах підготовки до звільнення та після.

Коли Світлана звільнилася, її прийняли в Центр реінтеграції, де за кілька днів зв’язалися із родичами жінки та змогли відправити її до Росії.

Такі історії доводять: пенітенціарна пробація має стати невід’ємною складовою всієї пенітенціарної системи в Україні. Кожна людина повинна мати шанс на виправлення, але у цьому вона часто потребує допомоги

#free_zone #penprobation_free_zone #world_without_prisons


В Черкаській області проходить конкурс на заміщення посад керівників медичних закладів

Керівник медичного закладу в умовах  сьогодення Основне завдання очільника медичного закладу — досягнення основної мети: зберегти здоров‘я населення. Нові повноваження керівника в процесі реформування системи охорони здоров’я. Процес реформування системи охорони здоров’я передбачає нові умови Читати далі…

На базі організації «Від серця до серця» з 2012 року діє Центр реінтеграції для безпритульних осіб.

З 2004 року організація опікується незахищеними верствами населення, що опинилися у складних життєвих обставинах. Це ВІЛ-позитивні люди, особи, які потерпіли від торгівлі людьми, люди, що звільнилися із місць позбавлення волі, жінки комерційного сексу, жінки, які Читати далі…

Інформаційно-освітні заходи для ув’язнених проводять працівники БО “Від серця до серця”

Для осіб, які перебувають у конфлікті із законом, соціальні працівники організації проводять інформаційно-освітні заходи. Зокрема, ув’язненим розповідають про безпечну поведінку, профілактику та протидію ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, інших інфекційних захворювань, соціальні права та можливості для здобуття освіти. Читати далі…