До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу черкаські посадовці долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Квітни, а не хворій. #ЗупинимоТуберкульоз».

Із букетом білих ромашок, які є символом чистих легень та боротьби із туберкульозом, сфотографувалися заступники голови ЧОДА – Віталій Коваль та Сергій Овчаренко та представники медичної сфери – Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради. Віктор Пармонов, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я Черкаської обласної ради директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради, Дар’я Левандовська, головний позаштатний фтизіатр Управління здоров’я ЧОДА, Петро Левченко, головний лікар КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом». Метою заходу було привернути увагу до проблеми туберкульозу та вчасної діагностики.

 

Віталій Коваль запевняє, що флюорографію робить раз на рік, піклується також про те, щоб вчасну діагностику проходила і його родина. Посадовець переконаний, що потрібно піклуватися про профілактичні засоби й на обласному рівні

«Я переконаний, що ми повинні підтримувати на обласному рівні відповідні програми, закладати ресурси і надавати фінансування закладам, які займаються профілактикою та лікуванням туберкульозу. А також потрібно особливу увагу приділити проведенню різних профілактичних заходів у навчальних закладах», – розповідає перший заступник голови Черкаської ОДА Віталй Коваль.

Поінформованість про те, як передається туберкульоз та, що він виліковний, справді дуже невисока серед населення, каже керівник БО «Від серця до серця» Наталія Несват. Окрім того, у суспільстві також спостерігається високий рівень стигми та дискримінації до людей, хворих на туберкульоз.

«Важливою рушійною силою у вирішенні проблем що існують у суспільстві до людей, хворих на туберкульоз, вважаємо розбудову спільноти людей, яких торкнулася епідемія туберкульозу. Саме завдяки активним громадським організаціям, які працюють у сфері подолання туберкульозу та підтримці влади і профільних лікувальних закладів вдасться змінити ситуацію на краще, шляхом планування та реалізації політик у сфері подолання туберкульозу в Україні», – коментує Наталія Несват.

Навіть, якщо така неприємна ситуація сталася і людина захворіла, не потрібно панікувати. Туберкульоз – виліковний, важливо лише вчасно звернутися до лікаря та не пропускати вживання ліків у після амбулаторний період, коментує Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради. Серед іншого, також не потрібно пропускати медичні обстеження та нервувати, адже найчастіше туберкульоз вражає тих, у кого ослаблений імунітет.

Акція відбувається у межах Проекту, який впроваджується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та направлений на підтримку та інституційний розвиток ТБ спільноти.

 


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…