Керівники закладів охорони здоров’я м. Черкаси відвідали тренінг «Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні». Навчання відбулося 29-30 травня у межах проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області», що реалізуються за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

«Сьогодні тривають процеси реформування медицини, і в цьому контексті передбачені зміни у наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим людям. Навчання має на меті дати максимально інформації для медичних закладів, щоб всі зміни були зрозумілими керівникам, аби ті передбачили в реформованих закладах охорони здоров’я і відповідні структурні підрозділи, і надання медичної допомоги людям, що мають ВІЛ. Усе – аби прискорити виявлення та подолання епідемії ВІЛ у місті Черкаси, і в Україні загалом», – говорить Петро Левченко, тренер, головний лікар КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради.

За словами Петра Левченка, у Черкасах перебуває найбільша кількість хворих на ВІЛ, саме тому навчанням важливо було охопити всіх керівників медичних закладів міста. Тому у Черкасах відбулось два таких тренінги.

«Ми бачимо, що люди реагують позитивно на реформи, коли проводити інформаційні кампанії. Саме тому так багато часу приділяємо навчанню, щоб пояснити, як завдяки реформі покращити надання медичної допомоги, у тому числі людям, які живуть з ВІЛ», – зазначає Петро Левченко.

Упродовж червня схожі тренінги відбудуться в інших містах області, аби завдяки кущовим навчанням охопити більшість керівників галузі охорони здоров’я Черкащини.


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…