Олена (ім’я змінено з етичних міркувань) чекала на малюка. Вона проживала найщасливіший період свого життя. Про вагітність жінка дізналася нещодавно і планувала стати на облік в жіночій консультації. Того дня, коли Олена прийшла до жіночої консультації щоб стати на облік по вагітності, лікар повідомив їй невтішну звістку. У неї виявили ВІЛ.

Вона не хотіла вірити. Не приймала і заперечувала найменшу ймовірність хвороби. Олена пояснювала, що це неможливо, адже нещодавно вона тестувалася і результат був негативним. Навіть після довгих вмовлянь лікаря, вона пішла з лікарні з упевненістю в лікарській помилці. Згодом сама звернулася до Черкаського обласного центру громадського здоров’я щоб повторно протестуватися. Діагноз підтвердився.

Лікар акушер-гінеколог, медсестра та соціальна працівниця спрацювали як мультидисциплінарна команда. Так Вікторія, соціальна працівниця БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» познайомилася з Оленою. Під час довгих розмов та консультацій, Віка розповіла жінці все про ВІЛ-інфекцію. Як вірус передається, як з ним жити та головне, як вберегти свого малюка від інфікування. Також соціальна працівниця ознайомила Лєну з так званим «періодом вікна». Коли антитіла до ВІЛ у сироватці крові відсутні або їхня кількість настільки незначна, що вони не виявляються сучасними імуноферментними тест-системами для визначення антитіл. Продовжується він близько трьох місяців. Саме тому, перший тест міг не показати наявність вірусу в організмі жінки.

Вікторія розповіла майбутній мамі про те, що дітки народжуються здоровими, якщо мама приймає антиретровірусну терапію та відповідально ставиться до свого здоров’я. Після цього Олена погодилася на лікування. Зараз вона приймає АРТ, гарно себе почуває, тримає контакт з соціальною працівницею та звертається за найменшою потребою. Невдовзі Олена стане мамою здорового малюка.

Такі заходи можливі в рамках інтервенції «Школа пацієнта» проекту «Догляд та підтримка», які реалізовує БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» за підтримки БО «100% життя» – мережа ЛЖВ».

#догляд_та_підтримка #100відсотківжиття #100відсотківтолерантності #ТіЯкі #Черкаси #соціальнаробота


Розшукуємо в Умані соціальних працівників

Благодійна організація «100 % ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» оголошує конкурс на надавача соціальних послуг у місті Умань та Уманському районі, Черкаської області: ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ: надання цільових інформаційних, освітніх та комунікаційних  послуг розповсюдження презервативів та лубрикантів проведення скринінг Читати далі…

РОЗШУКУЄМО координатора напрямків!

Благодійна організація «100 % ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» оголошує конкурс  в рамках Проєкту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», який реалізується за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Читати далі…

Благодійна організація «100 % ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» оголошує конкурс  в рамках  Проєкту  «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні», який реалізується за фінансової підтримки   Глобального Фонду  для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Читати далі…