22-23 травня керівники закладів охорони здоров’я м. Черкаси відвідали тренінг «Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні».

Упродовж двох днів медики розбиралися, як в умовах реформи медичної галузі, зберегти та розширити програми ЗПТ, інтегрувати надання ВІЛ-послуг у закладах охорони здоров’я та залучити на це кошти місцевого бюджету.

Захід відбувся у межах проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області», за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

«Нині ми маємо статистику, що у місті перебуває 30% ВІЛ-інфікованих людей від загальної кількості в області. Тобто навантаження на медичну галузь Черкас – найбільша. Фактично протягом навчання ми формуємо думку керівництва лікувальних закладів стосовно процесів реформування медичних закладів задля подолання ВІЛ-інфекції, участі лікувальних закладів різних рівнів у наданні медичної допомоги саме для ВІЛ-інфікованих», – зазначає Ірина Білоус, тренерка, заступниця головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом».

Упродовж навчання присутні обговорили як забезпечити сталість надання послугу сфері ВІЛ, зокрема такими механізмами також є введення до штату медичних закладів соціальних працівників і залучення неурядових організацій для надання послуг вразливим категоріям громадян, зокрема – здійснення соціального супроводу.

«Сьогодні велику частину допомоги для боротьби у сфері ВІЛ дають міжнародні організації, але через певний час ці донори підуть з країни. І дуже важливо, щоб держава на регіональному рівні розуміла, що потрібно виділяти кошти на цю сферу. Для цього нам потрібно формувати думку керівництва і лікувальних закладів, і адміністрації, і органів влади, власне всіх людей, які ухвалюють рішення», – наголосила Ірина Білоус.

«Мені, як людині новій, яка стикається з цією проблемою, було цікаво відвідати тренінг, бо я для себе, як мінімум, розставив пріоритети, який рівень надання медичної допомоги чим займається. З’ясував стратегію розвитку у сфері надання послуг ВІЛ-інфікованих, і що для цього треба робити для новоствореної установи. Для того, щоб запобігти поширенню епідемії потрібно лише бажання і такі тренінги мотивують і вчать правильно розподіляти ресурс», – коментує учасник заходу Владислав Свириденко, директор комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка».

Тренінг «Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні» – це перший тренінг із запланованих п’яти дводенних заходів. Навчанням планується охопити адміністрації та лікувальні заклади області.


Черкаські благодійники збирають кошти для дітей з туберкульозом

У Черкаському обласному протитуберкульозному диспансері на обліку перебувають близько 20 дітей, віком від 4 до 15 років. Переважно, це діти з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Вони не отримують достатньо уваги, вітамінів інколи, Читати далі…

У Черкаській області розробляють модель регіонального Центру громадського здоров’я

У області працюють над створенням Центру громадського здоров’я. Нова структура реалізовуватиме у регіоні політику у сфері захисту та збереження громадського здоров’я. Ще влітку управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Віталій Коваль, перший заступник голови ЧОДА, Читати далі…

Черкащан вчитимуть як не потрапити у пастку торгівлі людьми

Навчити людей, що перебувають у групах ризику, протидіяти ситуаціям торгівлі людьми планують у благодійній організації «Від серця до серця.». У межах проекту «Підвищення обізнаності вразливого населення щодо безпечної міграції та працевлаштування в Черкаській області» фахівці Читати далі…